Tilmelding til sæson 2019-2020 åbner den 16. juni kl. 10

Nedenstående er holdoversigt for sæson 2019-2020. Ret til ændringer forebeholdes.

Skemaet med holdbeskrivelser kan desværre ikke ses i sin helhed fra smartphones. 

 TIlmeld 100 67

 

Ugedag Tid Pris Holdnr. Holdnavn Instruktører Hjælpetrænere Åbner d. 16/6 kl.
Mandag  
Multisalen 15.45-17.15       800 1 Old Stars (Seniormotion) Incl. 1/2 times sang i mødelokalet Maybrit kl. 10.00
Gym.sal 16.00-17.00  610 2

Springbanditterne - Springdrengene 1. - 2. klasse

Janni og Pernille Benjamin og Laurids kl. 10.00
Multisalen 17.00 - 18.15

 760

3 Damemotion Anni kl. 10.00
Gym.sal 18.00- 19.30 64

Parkour M/K (Fra 4. klasse +)

Træner mangler

   kl. 10.00
Multisal 18.30-20.30 1280 04A Springmix - rytme (fra 5. kl.+) Kathrine og Freja  kl. 10.00
Gym.sal 18.30- 20.30 1280  04

Springmix - spring (Fra 5. kl.+) 

Prøvetræninger i August. Datoer kommer senere.

Nicklas og Jonas og Sigrid kl. 10.00
Tirsdag
Gym.sal 16.00-17.00     680 21 Badutspringerne (0. klasse) Hanne og Line Marius og Sofie Amalie  kl 10.30
Gym.sal 17.00-18.00   610     22

Familiegymnastik                             (3-5 år med forældre)

Hanne kl 10.30
Multisalen 16.00-17.00 600 43 Rytme/dans 1.-2. klasse Agnes og Ane   kl. 10.30
Multisalen

17.45-19.00

800 23 Pilates Marianne kl 10.30
Gym.sal 18.00-19.30    910       24

Sjernespringerne                                (3. - 5. klasse pigespring)

Karin, Janne, Stine og Kasper F,  Sofie kl 10.30
Gym.sal 19.30-20.30  710 25 Mandemotion Ulla kl 10.30
Gl. cafeteria 19.30-20.30

710  

26 Indoor Cycling (Voksne M/K) Rune kl 10.30
Multisalen 19.00-20.15 800  05 Puls og Styrke (Voksne) Dorthe kl 10.30
Onsdag
Gym.sal 16.30-17.45 800 63 Springpigerne (1. - 2. klasse) Gitte og Heidi Alba og Cecilie kl. 11.00
Gym.sal 17.45-19.15   810  44

Springdrengene (3. - 6. klasse)

Axel Peter, Morten og Benjamin
kl. 11.00
Gym.sal 19.30-20.30    1410       45 Cross-Fit M/K (Prisen er for 2 x træning ondsag og lørdag) Christian kl. 11.00
Multisalen 19.30-20.30 710 46 Zumba Fitness / Dance Fitness Luzy kl. 11.00
Ude  19.00-20.00     260     49  Naturtræning fra d. 7/8 - 25/9  Jannie kl. 11.00
Torsdag
Gym.sal 16.00-17.00      610      61

Spilopperne (2 - 4 år med forældre)

Jannie kl. 11.30
Multisalen 17.00-18.00 610  66 Stjernedrys, Rytme/dans 3. - 4. klasse Sara Sidsel kl. 11.30
Gym.sal 18.00-19.00  610  42 

Minicrew, Rytme og Spring (4. - 5. klasse)

Olivia og Laura kl. 11.30
Multisal 19.00-20.00 385 48 Dans og Styrke 18+ Fra uge 36 - 51 Malene   kl. 11.30
Multisalen 20.00-21.30 910   67

Dans, dans, dans (for voksne kvinder)

 Annie kl. 11.30
 
Fredag
Gym.sal 16.00-17.00    610 41 Hoppelopperne, 5 år uden forældre Signe og Mette 12.00
Lørdag
Gym.sal 09.00-10.00

1410 

45 Cross-Fit Christian
Søndag
Gym.sal 09.00-10.00     610 72 De små, men rå. 1,5 - 3 år og forældre Skiftende trænere 12.00
Gym.sal 10.00-11.00     610 73 Tumletroldene 3-5 år med forældre Skiftende trænere   12.00
Vi anvender cookies for at sikre dig en bedre service på vores websted, og indsamle ikke personlige brugsoplysninger. Ved accept tillader du os at anvende cookies.
Mere info Acceptér Afvis